Depilacja Laserowa Wrocław

Depilacja laserowa we Wrocławiu, o jakiej marzysz!

Leonardo A.L.T. Hyper Pulse urządzenie do bezbolesnej depilacji laserowej całkowicie skradło serca zespołu Contour Clinic we Wrocławiu. Mamy wieloletnie doświadczenie w zabiegach laserowego usuwania owłosienia i dlatego możemy powiedzieć, że Leonardo daje absolutnie najlepsze efeky.

Zanim zdecydowaliśmy się na wybór Leonardo w technologii A.L.T. testowaliśmy w Contour Clinic wiele różnych urządzeń laserowych. Jednak przyznajemy to otwarcie, że Leonardo to jeszcze większy komfort zabiegów i super efekty!!!

{
Depilacja Laserowa Leonardo A.L.T Hyper Pulse
daje absolutnie najlepsze efekty!

Z drugiej strony absolutnie nie interesowały nas tanie technologie IPL rodem z Chin, które są po prostu mało skuteczne, wiążą się natomiast z ryzykiem poparzeń i blizn.

Trwała depilacja laserowa Wrocław w kilka minut

Trwałość każdej depilacji zależy od wykorzystania możliwie maksymalnej energii. Leonardo Hyper Pulse wyróżnia się na tle innych urządzeń do depilacji wysoką energią. To jedyne urządzenie na świecie, które emituje 5 impulsów na sekundę o łącznej energii 200 J.

Można powiedzieć, że w porównaniu do urządzeń innych generacji, technologia ta ma 5-krotnie wyższą skuteczność. Dlatego Leonardo A.L.T. to przełom w zabiegach usuwania zbędnego owłosienia.

Najszybsza bezbolesna depilacja

Dzięki technologii Leonardo nie musisz więc spędzać na depilacji laserowej wielu godzin, a zabieg jest znacznie skrócony. Epilację całego ciała można wykonać w ciągu 18-25 minut. Pojedyncze zabiegi zajmują kilka minut, ale oczywiście musisz doliczyć czas potrzebny na przygotowanie skóry do zabiegu i pielęgnację pozabiegową.

Opatentowany system chłodzenia eliminuje ryzyko poparzeń i sprawia, że zabieg jest bardzo komfortowy. Znieczulenie kontaktowe działa tak intensywnie, że praktycznie całe pole zabiegowe jest chłodzone w trakcie przenikania energii przez skórę. Dzięki temu możemy niszczyć zbędne owłosienie 5-krotnie wyższą energią, bez ryzyka bólu.

Depilacja Laserowa Cennik

Depilacja laserowa

Jak działa depilacja laserowa Leonardo?

Akumulacyjne Impulsy Światła (A.L.T.) to potężna energia, która w intensywnych błyskach atakuje białka i komórki odżywiające włos. Ogromna energia cieplna ( do 200 J/s i 70-75 stopni Celsjusza) koaguluje białka i komórki macierzyste w mieszkach włosowych. Dochodzi do trwałego obumarcia włosów poprzez zniszczenie struktur je odżywiających.

Trzeba to wyjaśnić: wszystkie urządzenia do depilacji usuwają trwale włosy tylko wtedy, gdy niszczą struktury je odżywiające. Ale pod warunkiem, że energia cieplna ma co niszczyć, czyli że komórki macierzyste i brodawki włosów są aktywne, a włos jest w fazie wzrostu. Tymczasem tylko część włosów znajduje się  w danym momencie we wzroście, czyli w anagenie. Szacuje się, że na nogach i rękach tylko 20% włosów jest anagenowych, pozostałe przebywają w dwóch innych fazach: katagenie i telogenie. W miejscach intymnych i pod pachami 30% włosów jest we wzroście. Sytuacja oczywiście cały czas się zmienia, kolejne mieszki włosowe produkują włosy wzrostowe, a inne obumierają. Dlatego zabiegi depilacji wykonuje się w serii, aby wyłapać jak najwięcej włosów w fazie wzrostu i skutecznie je usunąć.

Trwała depilacja czyli epilacja?

Powszechnie stosuje się określenie depilacja, jednak w rzeczywistości, powinniśmy mówić o epilacji. Bo depilacja to czasowe usuwanie zbędnego owłosienia – mechaniczne (np. woskiem czy depilatorem) lub chemiczne. A określenie epilacja zarezerwowane jest tylko dla zabiegów, które trwale usuwają owłosienie.

Termin „trwale” też wymaga doprecyzowania, na szczęście zajęła się tym globalnie amerykańska agencja FDA. Podała ona definicję trwałej epilacji jako „długoterminowej, ustabilizowanej redukcji włosów wzrastających po zastosowaniu leczenia”. Chodzi tutaj o to, że wzrost włosów jest hormonozależny i włosy po pewnym czasie (2-5 lat) mogą odrastać. Czasem dzieje się to szybciej, gdy pojawiają się zmiany hormonalne, które wcześniej nie występowały. Jednak na szczęście nowe owłosienie jest delikatniejsze i rzadkie. Właściwie pojawia się tylko tam, gdzie z nieokreślonych przyczyn „budzą się” uśpione wcześniej mieszki włosowe.

Jak przygotować się do depilacji laserowej Leonardo?

Skóra przed  zabiegiem nie może być opalona. Dotyczy to zarówno naturalnej opalenizny jak i stosowania samoopalaczy. Zapoznaj się zawczasu z przeciwwskazaniami i odstaw w odpowiednim momencie leki i kosmetyki światłouczulające i uwrażliwiające skórę.

1-2 dni przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy ogolić miejsce, które będzie depilowane, za pomocą maszynki. Zrób to delikatnie, żeby nie uszkodzić naskórka. Przed zabiegiem standardowo dogalamy miejsca, których nie udało Ci się dobrze przygotować. To normalne.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej Leonardo?

Przed przystąpieniem do depilacji oczyszczamy najpierw skórę, po czym pokrywamy ją specjalnym preparatem, która ułatwia przewodzenie impulsów. Ma on także działanie nawilżające, więc skóra po zabiegu nie jest przesuszona. Następnie białą kredką zamalowujemy znamiona, aby ochronić je przed działaniem światła. Teraz nakładasz okulary ochronne i możesz się relaksować. Zabieg jest bezbolesny i szybki. W sumie duże obszary depilujemy w kilka minut, a więcej czasu zajmuje dobrze przygotowania do zabiegu i zabezpieczenie skóry po depilacji.

Sama technika zabiegowa jest wyjątkowo szybka i komfortowa. Nie ma bowiem pojedynczych strzałów, tylko płynne sekwencje, w trakcie których intensywne światło niszczy mieszki włosowe. Kosmetolog przesuwa głowicę po ciele pasmowo, nie musi wielokrotnie powtarzać ruchów na obszarze zabiegowym, bo energia dostarczana do tkanek jest wystarczająco duża. Po zakończeniu depilacji nakładamy krem ochronny SPF i umawiamy się na kolejny zabieg.

Jak dbać o skórę po depilacji Leonardo A.L.T.?

Przez 2 tygodnie po zabiegu nie opalaj skóry i stosuje ochronę przed promieniowaniem słonecznym UVB i UVA SPF30 lub SPF 50. Dbaj także o nawilżenie skóry, ponieważ zabiegi z użyciem światła zawsze lekko ją przesuszają.

Ile zabiegów depilacji laserowej?

Jak wiadomo, wszystkie urządzenia do trwałej depilacji działają tylko na włosy w fazie wzrostu, czyli w anagenie. Tymczasem w danym momencie tylko ok. 20-30% włosów jest wzrostowych, reszta jest w uśpieniu lub w inwolucji. Dlatego, aby pozbyć się większości owłosienia, trzeba wykonać pełną serię  5-8 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. W zależności od obszaru będziemy Cię zapraszać na depilację co ok. 8 tygodni w przypadku ciała i co 4 tygodnie na zabiegi depilacji na twarzy.

Dlaczego depilacja Leonardo jest bezbolesna?

Depilacja Leonardo jest bezbolesna dzięki opatentowanemu systemowi znieczulenia kontaktowego. Cała powierzchnia pola zabiegowego jest intensywnie chłodzona. Dzięki temu w trakcie przenikania dużych energii przez skórę praktycznie nic nie czujesz. Technologia jest o wiele bardziej komfortowa od zabiegów laserowych, podczas których każdy pojedynczy impuls to przeszywające ukłucie, a takich impulsów jest wiele. Tutaj odczuwasz chłód, a depilacja w ruchu eliminuje konieczność żmudnego i długotrwałego „strzelania” w mieszki włosowe.

Jakie są wskazania dla zabiegu Leonardo?

Rewolucyjne urządzenie A.L.T. Leonardo służy nam w Contour Studio we Wrocławiu przede wszystkim do szybkiego i bezbolesnego usuwania owłosienia dowolnych części ciała. Depilacja laserowa Leonardo obejmuje zarówno twarz, jak i nogi, ramiona, pachy, plecy, bikini itp. Drugie główne zastosowanie Leonardo to terapia rumienia. Ale ogólnie sprzęt w technologii A.L.T. ma następujące wskazania:

 • Trwałe usuwanie owłosienia,
 • Rumień i znamiona naczyniowe,
 • Wiotkość i drobne zmarszczki na twarzy,
 • Trądzik,
 • Przebarwienia,
 • Grzybica paznokci.

Przeciwwskazania do zabiegu A.L.T. Leonardo:

 • Opalenizna (1miesiąc),
 • Leki światłouczulające i uwrażliwiające skórę (m.in. retinoidy doustne wymagają 2 m-cy przerwy, miejscowe 4 tygodni),
 • Kosmetyki uwrażliwiające na działanie światła (m.in. z kwasami AHA i BHA, olejkami eterycznymi)
 • Zioła (np. dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj),
 • Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec),
 • Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem),
 • Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra,
 • Bielactwo,
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • Stosowanie sterydów (krem lub tabletki),
 • Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • Padaczka,
 • Choroba nowotworowa,
 • Rozrusznik serca,
 • Choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np.: zespół policystycznego jajnika lub niewyrównana cukrzyca,
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW,
 • Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem).

Technologia, czyli co to jest A. L. T. ?

A.L.T. (Accumulative Light Torrent) oznacza Akumulacyjny Impuls Światła. A.L.T. Nazwa powstała ze względu na to, że to zupełnie nowa technologia, emitująca ogromną energię świetlną i nie można jej porównać do innych rozwiązań, takich jak IPL czy światło laserowe. Mówi się czasem o A.L.T., że to laser czy IPL, jednak jest to zupełnie inny rodzaj światła z punktu widzenia fizyki.

A.L.T. wytwarza 5 impulsów (5 Hz) impulsów światła na sekundę! To 5-krotnie większa energia od emitowanych przez inne urządzenia medyczne, dostępne na rynku. Na przykład maszyny IPL osiągają maksymalnie 40 J/s. Leonardo zaś poprzez akumulację emituje energią sięgającą 200 J/s.

A.L.T. jest sekwencją polichromatycznych długości fali w zakresie od 400 do 1200 nm. Dzięki wymiennym filtrom możemy skutecznie dostosować długość fal do konkretnego wskazania. A to zapewnia nam precyzję i skuteczne działanie.

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.