Modelowanie ciała falą radiową

Multipolarna fala radiowa to technologia, która w bezbolesny i bezinwazyjny sposób redukuje cellulit, a także wyszczupla sylwetkę i ujędrnia skórę. Contour Clinic specjalizuje się w technologii fali radiowej we Wrocławiu. Podczas zabiegów na twarz:

 • wysmuklamy owal,
 • redukujemy chomiki,
 • wygładzamy zmarszczki i
 • cienie pod oczami.

Dla naszych klientek fala radiowa to alternatywa dla zabiegów iniekcyjnych, także dla wypełniaczy. Na zabiegi zglaszają się zarówno młodsze osoby, które chcą zawczasu zapobiegać skutkom starzenia, jak i starsze, które dbają o jakość skóry i ciała.

{

Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Fala radiowa na cellulit

Antycellulitowe działanie mulitpolarnej fali radiowej wynika z zastosowania aż czterech technologii. Wszystkie one są korzystne w walce z cellulitem. Wielobiegunowa fala radiowa wzmocniona o pole magnetyczne rozbija tłuszcz, widoczny na skórze w formie grudkowatych nierówności. Ponieważ dochodzi do rozgrzania tkanek, uwolnienie tłuszczu jest szybkie. Dodatkowo technologia działa na skórę jak lifting termiczny, czyli napina ją i ujędrnia. Jak to się dzieje? Poluzowane z wiekiem włókna kolagenowe skręcają się pod wpływem ciepła. Temperatura pobudza też produkcję nowego kolagenu.

Technologia podciśnieniowa poprawia z kolei cyrkulację krwi i drenaż limfatyczny, dzięki czemu uwolnione komórki tłuszczowe oraz toksyny są  wydalane z organizmu. To także wpływa na redukcję cellulitu. Schodzą również zastoje limfatyczne, co jest korzystne dla kobiet, cierpiących na obrzęki np. nóg. Czwarta technologia jest związana z podnoszeniem temperatury tkanek w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i pozwala wykorzystać efekt termiczny. Zabieg dzięki wysokiej temperaturze pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Efekty przed i po

Dlaczego stosuje się falę radiową nawet u osób szczupłych, które mają cellulit?

Okazuje się, że za powstawanie skórki pomarańczowej odpowiada przede wszystkim zaburzona tkanka łączna. Konkretnie, podskórny system powięzi zaciąga niewielkie nawet ilości tłuszczu w charakterystyczne grudki, które prześwitują przez skórę. To dlatego nawet szczupłe osoby narzekają na cellulit.  Multipolarna fala radiowa uelastycznia tkankę łączną oraz zwiększa drenaż i ukrwienie – a to wszystko wpływa na wygładzanie ciała i zmniejszenie cellulitu.

Także osoby dojrzałe, które nie mają cellulitu, ale walczą z wiotkością, doceniają działanie fali radiowej. A to dlatego że radiofrekwencja wielobiegunowa napina skórę np. nad kolanami, na ramionach, po wewnętrznej stronie ud i na pośladkach.

Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu i ciąży?

Z tym problemem walczy wiele osób, które spektakularnie straciły na wadze, ale zostały z nadmiarem skóry. Prawda jest taka, że luźna i wiotka skóra nie dodaje urody. Sprawia, że czujemy się we własnym ciele jak w ubraniu za dużym o kilka rozmiarów. Specjaliści od estetyki z Contour Clinic radzą: zanim zaczniesz się odchudzać, zacznij myśleć o ujędrnianiu skóry.

To częsty błąd, że dziewczyny zgłaszają się na zabiegi ujędrniające po odchudzaniu, zamiast w trakcie. Lepiej (i taniej) jest na bieżąco napinać skórę, w trakcie gubienia kilogramów. Efekty będą też szybsze.

Fala radiowa w zabiegach na twarz

Fala radiowa może być alternatywą dla zabiegów iniekcyjnych, które redukują zmarszczki mimiczne lub wypełniają zmarszczki. Działa jednak na zupełnie innej zasadzie. Nie niweluje wprost zmarszczek mimicznych poprzez osłabienie wybranych mięśni. Nie wypełnia też zmarszczek. Poprawia jakość skóry. A konkretnie pobudza produkcję kolagenu i w ten sposób ujędrnia i napina skórę. Staje się ona gęstsza, a przez to bardziej odporna na zagniatanie zmarszczek.

Multipolarną falę radiową można też łączyć z zabiegami iniekcyjnymi. Czyli pomiędzy stosowaniem wypełniaczy czy zabiegów na zmarszczki mimiczne zgłaszasz się na serie RF, aby popracować nad jędrnością i elastycznością skóry.

Odmładzanie i wyszczuplanie twarzy falą radiową

W zależności od wieku multipolarna fala radiowa stosowana jest na różne potrzeby estetyczne w obszarze twarzy. Kobiety 40+ sięgają po tę technologię, aby nieinwazyjnie unieść opadające policzki, zredukować tzw. chomiki i drugi podbródek. Obserwujemy podkreślenie konturów twarzy, zmniejszenie drugiego podbródka. Zabieg redukuje także cienie i worki pod oczami, wygładza bruzdy i zmarszczki. Daje więc całościową poprawę wyglądu.

Ale okazało się, że multipolarna fala radiowa modeluje także pełne buzie młodszych kobiet. Stosujemy wtedy serie 2-3 zabiegów, aby wysmuklić owal i zarysować kąt żuchwy.

Nasze kompetencje

Contour Clinic specjalizuje się w zabiegach falą radiową na ciało i twarz. Jesteśmy autorami wykładów na temat radiofrekwencji multipolarnej, prezentowanych na Kongresach i Targach LNE.

Jak wygląda zabieg Venus Legacy?

Podczas zabiegu czujesz dość mocne ciepło. Zależy nam na osiągnięciu terapeutycznej temperatury, jest ona jednak zawsze dopasowywana do indywidualnych odczuć. Zabieg ma przypominać masaż gorącymi kamieniami, bez uczucia dyskomfortu. Głowica w zabiegach lipolitycznych lekko zasysa skórę. We wszystkich zabiegach masaż wykonywany jest okrężnymi ruchami. Po zabiegu skóra może być rozgrzana i lekko zaczerwieniona, ale po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach efekt ten ustępuje. Możesz wrócić do codziennych zajęć, bez specjalnych zaleceń pozabiegowych. Technologia nie uwrażliwia skóry na słońce.

Jak często można wykonywać falę radiową?

Wszystko zależy od rodzaju i kondycji skóry. Najczęściej wykonujemy serię od 4 do 10 zabiegów, co kilkanaście dni.

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Wskazania do zabiegu falą radiową

 • Cellulit i rozstępy
 • Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, odporny na ćwiczenia i dietę
 • Wiotka skóra ciała np. na udach, pośladkach, kolanach, ramionach, brzuchu
 • Nadmiar „luźnej” skóry po odchudzaniu i ciąży
 • Ciało wymagające modelowania
 • Rozmyty owal, tzw. chomiki, czyli opadające policzki
 • Szeroki owal
 • Starzenie się skóry – metoda bezinwazyjna
 • Zmarszczki i bruzdy na twarzy np. bruzdy nosowo-wargowe
 • Worki i cienie pod oczami
 • Drugi podbródek

 

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroba nowotworowa
 • Metalowe implanty w miejscu zabiegu (wkładka domaciczna nie jest przeciwwskazaniem)
 • Choroby autoimmunologiczne skóry
 • Miejscowe infekcje skóry
 • Wszczepiony stymulator serca
 • Zaburzenia naczyniowo-sercowe
 • Zakrzepica

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.