Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław
metodą Leonardo A.L.T.

Likwidacja przebarwień o bardzo dobrych efektach? Bez względu na to czy jest to melasma naskórkowa, skórna czy mieszana? Nareszcie jest we Wrocławiu technologia Leonardo A.L.T. Hyper Pulse uważana za najskuteczniejszą na rynku w usuwaniu różnego rodzaju przebarwień!

Czym są przebarwienia?

Widzisz plamy pigmentacyjne na twarzy, szyi, dekolcie, a może na ramionach czy dłoniach, i myślisz, że trzeba je po prostu usunąć. Mechanicznie złuszczyć czy chemicznie rozjaśnić. Takie działania przynoszą czasowe efekty, ale hiperpigmentacja lubi wracać. Bo tak naprawdę melasma to rozregulowanie mechanizmów, odpowiadających za stałą pigmentację, czyli barwienie skóry. Najczęściej u kobiet z powodu tego rozregulowania dochodzi miejscowo do nadmiernej produkcji pigmentu. Tak powstają przebarwienia. Etiologia schorzenia nie jest wciąż ustalona. Oczywiście plamy pigmentacyjne „wychodzą” bezpośrednio pod wpływem promieniowania UV, ale na powstawanie melasmy wpływ ma wiele czynników, w tym predyspozycje genetyczne i zmiany hormonalne. Aby pozbyć się problemu przebarwień, trzeba zrobić dwie rzeczy: usunąć istniejące plamy przebarwieniowe i uspokoić hiperpigmentację, czyli proces tworzenia się skupisk melaniny, co wydaje się największym wyzwaniem.

Jak Leonardo A.L.T. rozjaśnia przebarwienia?

W zabiegach na przebarwienia intensywnym światłem A.L.T. wykorzystujemy filtry 530 lub 590 w zależności od rodzaju skóry. Zabieg działa zarówno na płytsze przebarwienia naskórkowe, jak i na głębsze przebarwienia w skórze właściwej. Zestawy filtrów umożliwiają nam celowanie w selektywne chromofory (melanina vs. hemoglobina) w leczeniu różnych zaburzeń pigmentacyjnych. Co najważniejsze, w przeciwieństwie do laserów, Leonardo A.L.T. Hyper Pulse wykorzystuje całe spektrum długości fal. Dzięki temu oddziałujemy na różne poziomy skóry, czyli celujemy jednocześnie przebarwienia w naskórku, jak i w głębsze przebarwienia w skórze właściwej. Impulsy Leonardo akumulowane w unikatowy sposób powodują, że przenikanie energii termicznej jest zwiększone, a więc skuteczność zabiegu rośnie. W technologii A.L.T spada natomiast ryzyko pigmentacji pozapalnej. Błyski światła trafiają w pigment zebrany w melanocytach, czyli w komórkach barwnikowych produkujących melaninę. Uszkodzone melanocyty zostają „pocięte” przez energię świetlną, aby mogły zostać usunięte przez naturalną keratynizację, czyli proces odnawiania naskórka. Daje to ogólne rozjaśnienie skóry i redukcję przebarwień. Leczenie nadmiernej pigmentacji polega także na odnawianiu włókien kolagenowych w skórze właściwej.

Jak likwidujemy przebarwienia?

Nadzieją dla osób zmagających się z przebarwieniami jest nowa technologia emisji światła Leonardo A.L.T. Hyper Pulse. Za sprawą unikatowego wykorzystania energii świetlnej Leonardo skutecznie walczy z problemem przebarwień skórnych. W Contour Studio we Wrocławiu stosujemy innowacyjną technologię A.L.T. w terapiach melasmy naskórkowej, skórnej i mieszanej. U osób o ciemniejszych karnacjach stosujemy najpierw zabiegi depigmentacyjne i wyciszające hiperpigmentację, aby osiągnąć jak najlepszy efekt terapeutyczny. Leonardo wszechstronnie wspiera wtedy terapię przebarwień – od umiarkowanych do ciężkich hiperpigmentacji. W terapiach skojarzonych stosujemy też zabiegi, które minimalizują nawroty melasmy poprzez wprowadzenie stanu homeostazy (prawidłowej samoregulacji procesów, w tym przypadku związanych z pigmentacją skóry).

{
Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Ile zabiegów na przebarwienia należy wykonać?

Liczba zabiegów zależy od tego, jak wyglądają przebarwienia, a także na jakiej głębokości są położone. Kosmetolog oceni, czy należy wykonywać samodzielną serię Leonardo A.L.T., czy też włączyć dodatkowo zabiegi laserowe, peelingi na przebarwienia lub mezoterapie wyciszające aktywność melanocytów.

Standardowa terapia na przebarwienia to 10-15 zabiegów w odstępie 1-3 tygodni.

Przygotowanie do zabiegu

W przypadku jasnych karnacji (fototypy 1-2) zabieg nie wymaga przygotowania za pomocą innych procedur. Osoby o ciemniejszych fototypach (3 i 4) zaprosimy najpierw na zabiegi i/lub pielęgnację domową hamującą wytwarzanie melaniny. Najciemniejsze fototypy (5 i 6 w skali Fitzpatricka) nie nadają się do zabiegów Leonardo A.L.T. Hyper Pulse.

Bez względu na rodzaj karnacji przez 14-30 dni przed zabiegiem nie opalaj skóry, nie stosuj też samoopalaczy. Zapoznaj się z innymi przeciwskazaniami i odpowiednio wcześnie wyłącz z pielęgnacji kosmetyki zawierające kwasy i retinol.

Przebieg zabiegu

Najpierw oczyszczamy skórę i zabezpieczamy oczy za pomocą okularów zabiegowych. Następnie nakładamy na skórę żel przewodzący i przechodzimy do zabiegu. Rozmiar głowicy Leonardo jest większy niż większość rozmiarów plamek lasera, co pozwala nam na szybkie leczenie dużych obszarów. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i jest bezbolesny. Dzięki opatentowanej technologii chłodzenia całego pola zabiegowego nie odczuwasz intensywnego ciepła, które oddziałuje na przebarwienia. Możesz czuć delikatne mrowienie, ale większość klientek Contour Studio, które usuwały przebarwienia laserem, mówią, że Leonardo A.L.T. to zabieg całkowicie bezbolesny. Po naświetleniu powierzchni zabiegowej oczyszczamy skórę z żelu, a następnie nakładamy odpowiednią pielęgnację i filtr z wysoką ochroną przeciwsłoneczną.

Postępowanie po zabiegu na przebarwienia

Po zabiegu dbaj o ochronę UV, czyli stosuj na co dzień wysokie filtry przeciwsłoneczne SPF minimum 30. Do tego do pielęgnacji włącz intensywniejsze nawilżanie z antyoksydantami, aby ukoić i zregenerować skórę oraz poprawić nawodnienie. Zalecimy Ci także środki tłumiące melaninę (supresory melaniny z delikatnymi substancjami rozjaśniającymi). W terapiach z wykorzystaniem energii cieplnej zawsze dochodzi o utraty wody w skórze właściwej, więc po zabiegu pij też więcej wody.

Przeciwwskazania do zabiegu A.L.T. Leonardo:

 • Opalenizna (2-4 tygodnie),
 • Leki światłouczulające i uwrażliwiające skórę (m.in. retinoidy doustne wymagają 2 m-cy przerwy, miejscowe 4 tygodni),
 • Kosmetyki uwrażliwiające na działanie światła (m.in. z kwasami AHA i BHA, olejkami eterycznymi)
 • Zioła (np. dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj),
 • Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec),
 • Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem),
 • Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra,
 • Bielactwo,
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • Stosowanie sterydów (krem lub tabletki),
 • Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • Padaczka,
 • Choroba nowotworowa,
 • Rozrusznik serca,
 • Choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np.: zespół policystycznego jajnika lub niewyrównana cukrzyca,
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW,
 • Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem).

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.