Laserowe usuwanie tatuażu 

Jako nieliczni we Wrocławiu zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem tatuaży za pomocą lasera XLase Plus. 

Skutecznie usuwamy niebiesko-czarne oraz barwne tatuaże, dzięki zastosowaniu najbardziej uniwersalnego i bezpiecznego systemu Q-switched. Osiągamy efekty już po 4 zabiegach. W likwidacji tatuażu wspomagamy się także laserem erbowo-yagowym, który przyspiesza usuwanie pigmentów.

Jak wygląda usuwanie tatuażu? Zobacz nasz film.

{
Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Usuwanie tatuażu we Wrocławiu

Statystki są takie, że co dziesiąty Polak i co piętnasta Polka ma na swym ciele przynajmniej jeden tatuaż. Są one coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród młodych ludzi. I choć tatuowanie znane jest niemal od zarania ludzkości, jego znaczenie w 21. wieku dość mocno się zmieniło. Po prostu podchodzimy do tatuaży dużo swobodniej. Zmieniamy je, rozbudowujemy, przerabiamy. Prawdopodobnie z mody na tatuowanie wynika popularność zabiegów, skoncentrowanych na skutecznym usuwaniu tatuaży.

Powstają coraz to lepsze technologie, które pozwalają pozbywać się permanentnych rysunków na skórze, także po to, aby przerabiać je na nowe tatuaże. Klienci szczególnie chętnie pozbywają się tatuaży sprzed lat, które nie wyglądają już tak profesjonalnie, są wyblakłe, na przykład dlatego, że były wykonywane amatorskimi metodami.

Jeśli masz ochotę pozbyć się swojego tatuażu (z różnych powodów), Contour Studio to dobry adres!

Zajmujemy się likwidacją tatuaży najskuteczniejszą metodą laserową
w technologii Q-switched.

Usuwamy tatuaże czarne, ciemnoniebieskie oraz barwne.

Rodzaje tatuaży usuwanych laserem Q-switched

 • Twój tatuaż zachował oryginalne różnorodne kolory i wzory, a mimo to chcesz go usunąć, bo przestał Ci się podobać. Zajmiemy się tym!
 • Wiele tatuaży z upływem czasu blednie i staje się mniej wyrazista. Tak się stało z Twoim tatuażem? Usuniemy go za pomocą lasera!
 • U niektórych osób tusze mogą wywołać reakcję alergiczną z wystąpieniem rumienia w częściach stwardniałych lub na całej okolicy tatuażu. Najczęściej obserwuje się to w przypadku czerwonego barwnika, w reakcji na bazie siarczku rtęci. Wtedy należy jak najszybciej wykonać zabiegu usunięcia tatuażu. Wykonamy taki zabieg!
 • Laserowo usuwamy również tatuaże, które są efektem urazu. Chodzi o sytuację, gdy jakieś ciała obce np. żwir dostają się do skóry podczas wypadku czy zranienia.

Dlaczego rekomendujemy zabiegi laserowe do usuwania tatuaży?

Tradycyjne sposoby stosowane w przeszłości do usuwania tatuaży były skupione na niszczeniu tkanki w obszarze występowania tuszu. Dermabrazja lub salabrazja, kriochirurgia, wycięcie chirurgiczne, elektrochirurgiczne – wszystkie te metody są oczywiście skuteczne w usuwaniu pigmentów ze skóry, ale wiążą się z ryzykiem blizn i przebarwień, które przypominają oryginalny tatuaż.

Współczesnym standardom nie odpowiadają już także lasery C02 czy argonowe, które na zasadzie ablacji odparowywały naskórek wraz z tatuażem. Metoda ta wywoływała długo gojące się rany, pozostawiające blizny.

Laserowe nieablacyjne usuwanie tatuażu jest obecnie najmniej traumatyczne dla tkanek i najbardziej bezpieczne. Wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, aby uszkodzić wyłącznie struktury zawierające pigment, ale pozostawić kolagen w nienaruszonym stanie, a więc nie doprowadzić do powstania blizn.

Dlaczego XLase Plus to naszym zdaniem najlepszy laser do usuwania tatuażu?

 • Dla usunięcie tatuażu kluczowe znaczenie ma bardzo krótki czas trwania impulsu (nanosekundy) o dużej mocy. Dlatego lasery Q-switched 1064/532 nm to złoty standard wśród urządzeń do leczenia tatuaży.
 • Q-switched od XLase Plus łączy wysoką moc z krótkim czasem trwania impulsu. Wykorzystuje się tu innowacyjny kryształ Q-switch OptoH z unikalną technologią rezonatora, co zapewnia uzyskanie stabilnej i wysokiej energii lasera.
 • Czas trwania impulsu laserowego wynosi tylko od 6 do 20 nanosekund, a generuje gigantyczną energię megawatową w szczycie impulsu nawet przy większych rozmiarach plamek.
 • Wysoka energia emitowana przez Q-switched XLase Plus pozwala uzyskać bardzo wysoką temperaturę. Ultra krótki impuls kumuluje się tam, gdzie znajduje się barwnik, tworzący tatuaż, przy czym jest całkowicie bezpieczny dla otaczających go tkanek. Minimalizujemy więc ryzyko powstania blizn.
 • Pod wpływem intensywnego impulsu laserowego dochodzi do natychmiastowego podziału pigmentu w tatuażu na mniejsze cząsteczki. Następnie wywołany energią lasera stan zapalny pobudza układ odpornościowy do wydalenia barwników rozbitych na mniejsze formy. Aby organizm mógł w pełni wydalić pozostałości pigmentu, niezbędne są 3-tygodniowe przerwy między sesjami.

 

Podwójna długość fali laserowej do usuwania tatuażu

 1. Głowica laserowa Q-switched Nd: YAG 1064 nm wykazuje mniejsze pochłanianie melaniny i głębszą penetrację tkanki. Jest odpowiednia dla pigmentów głęboko osadzonych w skórze, w tym leczenia tatuaży u osób z ciemniejszą karnacją.
 2. Dodatkowo podwójna częstotliwość przy 1064 nm Nd: YAG wytwarza zielone światło 532 nm, które jest dobrze wchłaniane przez czerwony tusz.

Podsumowując, Q-switched Nd: YAG to najbardziej uniwersalne i bezpieczne urządzenie laserowe, które może skutecznie usunąć niebiesko-czarny oraz czerwony tatuaż przy minimalnym ryzyku bliznowacenia lub zmiany tekstury skóry.

Co ważne, Q-switched Nd: YAG można działać na niebiesko-czarno-czerwone tatuaże, nawet w przypadku ciemniejszych fototypach skóry oraz na czerwone tatuaże przy 532 nm; jego skuteczność przy usuwaniu zielonych tatuaży jest na średnim poziomie.

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Terapie skojarzone, czyli dlaczego łączymy laser Q-switched z laserem frakcyjnym?

W sytuacjach, gdy tatuaż jest wieloletni, a pigmenty trudne do rozbicia za pomocą światła laserowego, włączamy do terapii laser frakcyjny, czyli laser Er-YAG. Tworzy on w skórze tysiące niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń. Dzięki temu impulsy lasera Q-switched mają łatwiejszy dostęp do „uwięzionych” i opornych pigmentów. Wieloletnie doświadczenie w usuwaniu tatuaży pozwala nam układać najbardziej efektywne terapie skojarzone. Jednocześnie sięgamy po profesjonalne removery linergistyczne, w sytuacji gdy najtrudniejsze pigmenty trzeba wydobyć na powierzchnię skóry i wtedy zaatakować laserowo.

 

Zabiegi frakcyjne oraz removery stosujemy najczęściej pomiędzy kolejnymi zabiegami XLase Plus głowicą Q-switched.

Ile potrzebuję zabiegów, aby laserowo pozbyć się tatuażu?

To zależy! Trzeba sobie uświadomić, że na pewno niemożliwe jest usunięcie tatuażu podczas jednego zabiegu.

To, ile potrzebnych będzie sesji, zależy od wielkości rysunku, a przede wszystkim koloru (niektóre barwy są szczególnie „uparte”), głębokości, na jakie zostały wprowadzone barwniki, a także stopnia koncentracji tuszów. Im więcej „upakowano” tuszu na danej powierzchni, tym więcej trzeba będzie poświęcić czasu na oczyszczenie skóry. Jest jeszcze coś takiego jak indywidualna podatność skóry na działanie lasera. Nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć bez wykonania próby laserowej.

Wymagana seria zabiegów to średnio:

 • 4-6 zabiegów dla amatorskich tatuaży, które charakteryzuje mniejsza koncentracja pigmentów.
 • 8 i więcej zabiegów dla profesjonalnych tatuaży, które są z reguły bardziej intensywne, wykonywane silnymi barwnikami o dużej gęstości.

Ze względu na trudność przewidzenia w jakim stopniu dana osoba będzie reagować na leczenie, stosuje się 6-8 tygodniowe odstępy między sesjami laseroterapii. Dzięki temu mamy wystarczającą ilość czasu na gojenie i usuwanie mniejszych cząsteczek tatuażu przez układ limfatyczny.

Jak przygotować się do laserowego usunięcia tatuażu?

Na początek zapoznaj się przeciwwskazaniami, zwłaszcza że niektóre z nich to tylko przeciwwskazania względne. Wymagają od Ciebie zmiany trybu życia, odstawienia kremów, leków lub rezygnacji z zabiegów.

Jeśli jesteś nosicielem wirusa opryszczki i miałeś/miałaś aktywną jej postać, a zabieg ma być wykonywany w pobliżu ust, zalecamy, aby przyjąć w dniu zabiegu lek przeciwwirusowy. Należy kontynuować jego przyjmowanie przez 5 do 7 dni.

Dobrze będzie jeśli w dniu zabiegu ogolisz miejsce zabiegowe, jeśli tatuaż występuje na skórze owłosionej. Zrób to delikatnie, uważając, aby nie uszkodzić naskórka.

Jak wygląda usuwanie tatuażu?

Przygotowanie

 • Najpierw dokładnie oczyścimy Twoją skórę. Dopiero gdy będzie w 100% czysta i sucha, będziemy mogli przystąpić do laseroterapii.
 • Aby stworzyć dokumentację przypadku, wykonamy fotografie likwidowanego tatuażu.
 • Jeśli tatuaż występuje na skórze owłosionej, będziemy Cię prosić przed zabiegiem o ogolenie się w tym miejscu. Możemy oczywiście w awaryjnej sytuacji ogolić obszar zabiegowy w gabinecie.
 • Przed zabiegiem będziemy chłodzić skórę, aby zredukować nieprzyjemne odczucia.
 • Przed uruchomieniem XLase Plus poprosimy Cię o nałożenie okularów ochronnych.
 • Osobom poddawanym zabiegowi powiek lub w obrębie brzegu oczodołu założymy wewnątrzgałkowe ochraniacze oczu.

Zabieg

 • Następnie uruchamiamy głowicę Q-switched XLase Plus. Impulsy emitowane przez urządzenie kumulują się dokładnie tam, gdzie znajduje się barwnik, omijając czyste obszary.
 • W momentach, gdy laser „trafia” w barwniki, słyszysz dźwięki podobne do strzału. Gdybyśmy natomiast próbowali strzelać obok na czystej skórze, nie będzie ani efektu dźwiękowego, ani żadnych odczuć. Potwierdza to najwyższe bezpieczeństwo systemu laserowego XLASE Plus.
 • Jeśli chodzi o odczucia, posiadacze tatuaży porównują je do strzałów gumką recepturką. Na szczęście są one ultra-krótkie trwają mniej niż jedna sekunda.
 • Zabieg, w zależności od wielkości tatuażu, trwać może od 5 do 30 minut.

Jak dbać o skórę po laserowej likwidacji tatuażu?

 • Aby zredukować rumień i obrzęk, zaraz po zabiegu stosujemy w gabinecie zimne okłady typu cold-pack, które chłodzą skórę przez ok. 10-15 minut. Łagodny rumień i obrzęk mogą się jednak utrzymywać ok. doby.
 • Jeśli opracowywany fragment skóry znajduje się na odsłoniętej części ciała obowiązkowo zabezpieczamy go kremem z filtrem SPF 30.
 • Wyjaśniamy, jak należy dbać o skórę po zabiegu.

Podstawowe zalecenia:

 • Chłódź miejsce zabiegowe do czasu ustąpienia obrzęku i zaczerwienienia np. za pomocą okładów lub żelowej maski.
 • Jeśli zabieg był wykonywany na twarzy, nie stosuj makijażu w tym miejscu przez 1-2 dni.
 • Możesz stosować kremy łagodzące typu Cicaplast, Cicalfate.
 • Jeśli wystąpi strupek, stosuj maść dezynfekującą lub, jeśli zalecimy, maść z antybiotykiem. Pod żadnym pozorem nie usuwaj strupków, czekaj cierpliwie, aż same odpadną, a powinno to nastąpić w ciągu ok. tygodnia.
 • Nie mocz skóry w miejscu zabiegu, unikaj długotrwałych kąpieli, zrezygnuj z basenu, do czasu wygojenia skóry.
 • Przez cztery tygodnie po zabiegu, a najlepiej przez cały okres między zabiegami unikaj słońca i wysokich temperatur (np. sauny, plażowania).
 • Zabezpieczaj skórę przed słońcem za pomocą kremów z filtrem, minimum SPF 30+.
 • Przez miesiąc po zabiegu nie stosuj leków i ziół fotouczulających.
 • W niektórych przypadkach przez ok. 10-14 dni zrezygnuj ze sportu i ograniczaj wysiłek fizyczny, który mógłby zaburzyć gojenie strupków.
 • Przez kilka dni unikaj aktywności, która wiąże się z potliwością skóry, ponieważ może to zaburzyć gojenie.

Wskazania do laserowego zamykania tatuażu

 • Tatuaż czarny amatorski i profesjonalny
 • Amatorskie i profesjonalne tatuaże barwne
 • Wsparcie przy modyfikacji tatuażu (przeróbkach)
 • Tatuaż medyczny
 • Tatuaż pourazowy

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Przyjmowanie leków i ziół światłouczulających
 • Terapia izotretynoiną lub złotem
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Aktywna faza niektórych chorób skóry (łuszczycy, AZS)
 • Aktywna opryszczka w miejscu zabiegu
 • Aktywne leczenie tocznia rumieniowatego
 • Stany zapalne i skaleczenia lub urazy skóry w miejscu zabiegu
 • Epilepsja i historia napadów wywoływanych przez jasne światło
 • Nieuregulowane schorzenia: cukrzyca, choroby układu krwionośnego
 • Niektóre schorzenia hormonalne
 • Leczenie antybiotykami (należy zakończyć miesiąc przed zabiegiem)
 • Świeża opalenizna (3-4 tygodnie odstępu przed zabiegiem), także sztuczna
 • Tendencje do bliznowców, zaburzenia gojenia
 • Choroby nowotworowe
 • AIDS, HIV, żółtaczka typu B i C

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.