Makijaż permanentny

Sztuka przemiany

Makijaż permanentny Wrocław – pytacie często, gdzie najlepiej jest go zrobić?

Odpowiadamy: w stolicy Dolnego Śląska w makijażu permanentnym od lat specjalizuje się Weronika Pióro. To licencjonowana linergistka Long-Time-Liner®, która jest dyplomowanym kosmetologiem i założycielką Contour Clinic Kosmetologia i Medycyna Estetyczna. Laureatka wielu nagród branży beauty, prelegentka licznych sympozjów medycznych, tegoroczna zwyciężczyni elitarnych Mistrzostw Polski 2022 w makijażu permanentnym.

Kobiety, które szukają najwyższej jakości usług estetycznych, bez wahania oddają swoją urodę w jej mistrzowskie ręce.

Makijaż permanentny brwi i ust, a także permanentne kreski sprawiają, że czujesz się pięknie w każdej sytuacji. Korzystasz z życia i nie marnujesz czasu na długotrwałe wyrysowywanie kształtu brwi, pilnowanie koloru ust czy czasochłonny make-up oczu. Można nawet powiedzieć, że makijaż permanentny uwalnia całe kwadranse życia, które poświęcamy codziennie na tradycyjny makijaż. Z tych kwadransów w biegiem czasu tworzą się zaoszczędzone godziny i dni.

Co warto sprawdzić przed wyborem miejsca?

Jak każda usługa estetyczna, tak i makijaż permanentny , aby był najwyższej jakości, potrzebuje dwóch składników. Ważne są technika i estetyka.

Dlatego, wybierając miejsce, gdzie wykonasz makijaż permanentny, sprawdź najpierw technologię. Zacznij od informacji, na jakim sprzęcie pracują specjaliści. W Contour Studio wykorzystujemy najwyższej klasy urządzenia z odpowiednimi atestami i certyfikatami medycznymi (Long-Time-Liner® i Biotek – więcej o technologii poniżej).

Jeśli chodzi o pigmenty, stosujemy barwniki oparte wyłącznie na substancjach nieorganicznych i mineralnych, które gwarantują posiadanymi certyfikatami bezpieczeństwo dla skóry i brak możliwości wystąpienia alergii czy zakażeń bakteryjnych.

Ważna jest także wiedza, po pierwsze potwierdzona dyplomem linergistki, a po drugie cały czas poszerzana na szkoleniach i sympozjach międzynarodowych szkoleniowców. Tylko osoba bezustannie rozwijająca swoje kompetencje, może swobodnie oferować usługi lokalnie, trzymając światową klasę. Dlatego zawsze pytaj kosmetologów, linergistów, lekarzy medycyny estetycznej, jak często się szkolą.

Prawda jest jednak taka, że najlepszy sprzęt i dziesiątki szkoleń nie wystarczą, ponieważ potrzebny jest jeszcze talent. Znajdziesz go właśnie w Contour Studio!

Linergistka Weronika Pióro specjalizuje się w wysoko estetycznym makijażu permanentnym, indywidualnie dobranym do cech urody. Potrafi jak nikt skorygować niedoskonałości urody i jednocześnie wydobyć jej atuty, podkreślając piękno w sposób nienachalny i gustowny. Założycielka Contour Studio posiada ogromne wyczucie estetyczne, które sprawia, że i ona sama jest często zapraszana do komercyjnych sesji zdjęciowych beauty.

Wizualizacja wstępna – przed makijażem permanentnym

To ważna decyzja, dlatego rozumiemy sytuację, w której nie jesteś pewna i chcesz sprawdzić, jak będziesz wyglądać w makijażu permanentnym. Dlatego zapraszamy Cię na wizualizację wstępną.

Podczas spotkania przeprowadzimy analizę kolorystyczną i porozmawiamy o Twojej urodzie. Poprosimy Cię, abyś nam opowiedziała o sowich oczekiwaniach.

Dla nas ważne jest to, co Ci przeszkadza, co chcesz zmienić, co Ci się podoba.

 

Następnie przedstawimy Ci naszą koncepcję. I to w praktyce.

Za pomocą kredki oraz różnego rodzaju miarek i nitki linergistycznej wytyczymy prawidłowy kształt brwi, dopasowany do Twojej urody. Podobnie przy makijażu ust – wyrysujemy odpowiedni kształt kredką.

Spokojnie, to będzie tylko rysunek. Taka wizualizacja pozwoli Ci sprawdzić, jak będziesz wyglądać w planowanym makijażu permanentnym. Dopiero gdy poczujesz się świetnie i zaakceptujesz naszą koncepcję, będziemy mogli spokojnie wykonać makijaż permanentny od razu lub na kolejnej wizycie.

{
Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Makijaż permanentny brwi long time-liner wrocław

Makijaż permanentny brwi Wrocław

Zapomnijcie o hennie i codziennym poprawianiu brwi przed lustrem – widoczne, pięknie zarysowane łuki można mieć już po jednej sesji makijażu permanentnego metodą Conture® Make-up Long-Time-Liner®!

Czy efekt nie będzie przesadzony? To jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań. Niezmiennie opowiadamy – nie. Techniki, z których korzystamy – piórkowa i cieniowania, dają fantastyczny, bardzo naturalny efekt.

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową (włoskową)

W tej metodzie wprowadzamy pigment liniowo, aby stworzyć drobne kreseczki do złudzenia przypominające naturalne włoski. Linergistka wykonuje rysunek bardzo precyzyjnie, pracując najczęściej w lupach zabiegowych.

Metoda piórkowa, zwana też włoskową, jest szczególnie polecana, gdy chcemy uzupełnić braki w łuku brwiowym lub zagęścić zbyt rzadkie brwi.

Należy jednak pamiętać, że piórkowy makijaż permanentny ma pewne ograniczenia, o których mówimy wprost. Względnym przeciwwskazaniem jest tutaj tłusta skóra o rozszerzonych ujściach gruczołów łojowych. Oczywiście możemy wcześniej przygotować taką cerę do pigmentacji za pomocą zabiegów kosmetologicznych.

Generalnie jednak metodę włoskową zalecamy raczej u osób młodych, ze skórą normalną w kierunku suchej.

Metoda cieniowania

Cieniowanie pozwalana nam ujednolicić kształt brwi i nadać im odpowiedni kolor. Również sprawdza się jako sposób na wypełnienie niewielkich braków oraz zagęszczenie rzadkich brwi.

Rysunek wykonywany przez linergistkę przypomina faktycznie delikatny cień pod włoskami, stąd nazwa. Metoda cieniowania daje bardzo naturalny efekt. Ponieważ można nią osiągnąć wrażenie 3D, makijaż permanentny jest często nie do odróżnienia od brwi, które stworzyłam matka natura.

Można tutaj zastosować również  stopniowanie barwy od nasady do koniuszków, czyli efekt ombre, który ładnie wydobywa kształt łuków brwiowych i podkreśla naturalność tej metody.

Z kolei wersja pudrowa cieniowania to najdelikatniejszy sposób na podkreślenie brwi, zaakcentowanie ich kształtu i podkreślenie barwy.

Makijaż permanentny na jasnych brwiach

Pamiętaj, każde brwi nadają się do makijażu permanentnego. Te jasne też! Aby efekt był naturalny w odbiorze, trzeba tylko umiejętnie dopasować barwnik (często mieszankę pigmentów) – zawsze indywidualnie do urody. Liczy się tutaj nie tylko kolor włosów, lecz także barwa tęczówki, oprawa oczu, karnacja, a nawet rodzaj cery. Skłonność do rumienia, przebarwień – wszystko to ma znaczenie przy doborze barwników.  Dlatego dyplomowany kosmetolog z wyczuciem estetycznym to najlepszy specjalista! Ponieważ jest w stanie prawidłowo zdiagnozować karnację i rodzaj skóry, a także dobrać idealnie pigmenty do rodzaju urody. Jeśli chodzi o blondynki, możliwości są tutaj ogromne. W zależności od typu karnacji świetne efekty dają pigmenty szare, grafitowe, ale i złote oraz jasno i ciemnobrązowe.  Szczegóły dotyczące Twojej pigmentacji poznasz podczas analizy kolorystycznej, która jest elementem konsultacji wstępnej.

Makijaż permanentny ust long time-liner wrocław

Makijaż permanentny ust Wrocław

Karminowa czerwień, dzika róża, amarant…Każdej kobiecie w innej czerwieni do twarzy. Jaka byłaby idealna dla Twoich ust? Chętnie odpowiemy na to pytanie!

 

 • Dzięki makijażowi permanentnemu można mieć na co dzień – bez malowania – kształtne, pełne usta z efektem jak po ulubionej szmince – wystarczy jedno pociągnięcie błyszczyka.
 • Makijaż poprawi drobne asymetrie i uwolni Cię od mozolnego obrysowywania warg konturówką.
 • To też niezastąpiony sposób na przywrócenie czerwieni wargowej, która czasem – w wyniku wirusa opryszczki – miejscowo zanika.

Makijaż permanentny ust z cieniowaniem, z wypełnieniem, kontur z wypełnieniem

Możliwości jest wiele. W zależności od Twoich potrzeb za pomocą makijażu permanentnego możemy pięknie odtworzyć utracony kontur ust, poprawić go lub wytyczyć na nowo.

Odpowiednie wypełnienie pozwoli Ci cieszyć się soczystą barwą ust, dopasowaną do Twojej karnacji. Bez obaw, efekt będzie naturalny zbliżony do naturalnej pigmentacji ust.

Jeśli zastosujemy metodę cieniowania, możemy optycznie uwypuklić kształt warg, osiągając efekt dyskretnego powiększenia.

Makijaż permanentny oczu long time-liner wrocław

Makijaż permanentny oczu Wrocław

Idealnie wyrysowana kreska tuż nad górną powieką, oko podkreślone także na dolnej – i to od razu po wstaniu z łóżka! Makijaż permanentny na powiekach – tuż przy linii rzęs – to świetna opcja dla kobiet, które nie przepadają za spędzaniem długich chwil przed lustrem. Jest też idealny dla miłośniczek sportu, bo nawet po intensywnych ćwiczeniach pozostaje na swoim miejscu oraz posiadaczek szkieł kontaktowych.

Kreski mogą być bardzo delikatne, zagęszczające linię rzęs. Są wtedy praktycznie niezauważalne dla otoczenia. Dają bardzo naturalny efekt. Wszyscy w około podziwiają Twoje gęste rzęsy.

Kreski dekoracyjne są dla Ciebie jeśli lubisz mocniejszy makijaż oczu, dobrze się w nim czujesz i lubisz zawsze wyglądać jak w make-upie, np. z efektem kocich oczu. Oczywiście zanim wykonamy dla Ciebie kreski permanentne, zaprojektujemy ich kształt podczas wizualizacji wstępnej.

Kreski na dolnej powiece są uzupełnieniem makijażu permanentnego oczu. Ich kształt także projektujemy i akceptujemy podczas wizualizacji.

Makijaż permanentny po chemioterapii

Zachęcamy wszystkie Panie, które czeka chemioterapia, aby umawiały się na makijaż permanentny jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Nie ma do tego przeciwwskazań, a z doświadczenia wiemy, że taka kolejność bardzo dobrze wpływa na samopoczucie kobiet.

Wykonując makijaż permanentny brwi przed utratą włosów, jesteśmy w stanie najlepiej zachować naturalny kształt łuków, a kobieta nie jest narażona na trudny do zaakceptowania moment, gdy brwi całkowicie wypadają. Makijaż permanentny to dużo lepsze rozwiązanie niż codzienne trudne malowanie brwi kredką.

Wiemy, jak ważna podczas chemioterapii jest samoakceptacja, dlatego zachęcamy do sprawienia sobie odrobiny radości. Choroby nowotworowe nie są tematem tabu, zmierza się z nimi wiele osób, bez względu na wiek. Dlatego zapraszamy do Contour Studio wszystkie kobiety, które chcą zadbać o swój wygląd i komfort podczas chemioterapii.

Makijaż permanentny po pięćdziesiątce

W Contour Clinic specjalizujemy się w makijażu permanentnym w wieku 50+, 60+, 70+. Dużo satysfakcji i radości sprawiają nam metamorfozy dojrzałych kobiet. Przede wszystkim dlatego że z wiekiem rysy twarzy rozmywają się, stają się jakby mniej wyraźne  (między innymi zanika czerwień wargowa oraz płowieją i przerzedzają się brwi).

Makijażem permanentnym – delikatnym i subtelnie wykonanym – wydobywamy piękno wieku dojrzałego. Efekt odmładzający makijażu permanentnego jest naprawdę niesamowity. Mało tego! Uważamy, że najwyższą sztuką jest właśnie wykonanie permanentnych brwi czy ust u osoby 60-letniej, tak by wyglądała naturalnie i pięknie!

Wskazania do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi wykonujemy w następujących sytuacjach:

 • Ubytki brwi
 • Niesymetryczne brwi
 • Przerzedzone brwi
 • Zbyt jasne brwi
 • Utrata włosów lub ryzyko utraty brwi związane z chemioterapią
 • Zbyt wąskie brwi, niepasujące do urody

Makijaż permanentny ust ma następujące wskazania

 • Utrata czerwieni wargowej
 • Rozmyty kontur ust
 • Zanik konturu ust
 • Niesymetryczne usta
 • Zbyt wąskie usta
 • Zbyt duże usta
 • Zbyt jasna czerwień wargowa
 • Blizny i ubytki w czerwieni wargowej po opryszczce

Makijaż permanentny oczu wykonujemy, aby:

 • Zagęścić optycznie rzęsy
 • Unieść optycznie opadające kąciki oczu
 • Poprawić optycznie kształt oczu
 • Osiągnąć trwały efekt makijażu

Jak się przygotować do makijażu permanentnego?

Brwi

 • Nie depiluj brwi przez ok. miesiąc. Nie skub ich pęsetą, nie woskuj, pozwól im swobodnie odrosnąć. Wtedy linergistka będzie miała pełne pole do działania. Najlepiej oceni, jaki jest Twój naturalny kształt brwi.
 • Na miesiąc przed makijażem permanentnym odstaw odżywki do brwi, nie umawiaj się na laminację brwi
 • Makijaż permanentny lepiej przyjmuje się, gdy skóra jest odpowiednio przygotowana. Zwłaszcza jeśli masz skórę tłustą lub zrogowaciałą (dawno nie robiłaś peelingu), zapraszamy Cię do Contour Clinic na odpowiedni peelingi lub zabieg oxybrazji. Pozbędziesz się problemu i poprawisz kondycję skóry, a przy okazji Twój makijaż permanentny będzie bardziej trwały.
 • Pamiętaj, żeby na 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonywać iniekcji w tej okolicy.

Usta

 • Jeśli masz skłonność do opryszczki, powinnaś przyjmować na kilka dni przed zabiegiem lek antywirusowy. W tym celu skonsultuj się z lekarzem.
 • Zadbaj o nawilżenie i wygładzanie ust. Z naszej oferty polecamy np. serię Nanofrax na usta i okolicę. Zabiegi wygładzą i nawilżą skórę, dzięki czemu pigmentacja będzie trwalsza i bardziej precyzyjna.

Oczy

 • Na 30 dni przed zabiegiem odstaw odżywki do rzęs
 • Jeśli masz skłonności do obrzęków przyjmuj arnikę w kapsułkach
 • Nie farbuj rzęs przed zabiegiem za pomocą henny, nie wykonuj zabiegów typu laminacja czy lifting rzęs.

Makijaż permanentny Wrocław – po zabiegu

Brwi

Zaraz po zabiegu brwi mogą być opuchnięte, a skóra zaczerwieniona. Między innymi przez to kolor brwi będzie Ci się wydawał mocniejszy niż w rzeczywistości. Pamiętaj, że barwnik naturalnie się wyłuszczy, w rezultacie ostateczny efekt zobaczysz po 7-10 dniach. Będzie on o ok. 40-50% delikatniejszy i jaśniejszy. Ze względu na naturalny proces wyłuszczania, wykonujemy po 6 tygodniach korektę, podczas której kształt jest jeszcze precyzyjnie dopracowywany, a kolor – w razie potrzeby wzmacniany. Korekta jest częścią zabiegu i jest wliczona w jego cenę.

W czasie gojenia brwi:

 • Myj skórę mydłem hipoalergicznym
 • Nie skub i nie trzyj, a najlepiej w ogóle nie dotykaj brwi
 • Zrezygnuj z solarium, basenu i SPA na ok. 2 tygodnie
 • Stosuj odpowiednie (zalecone) preparaty nawilżające
 • Unikaj makijażu w pigmentowanej okolicy
 • Chroń skórę przed słońcem (okulary, kremy z filtrem)

Usta

Przez kilka godzin po zabiegu usta będą opuchnięte i obolałe. Wydadzą się też przerysowane i zbyt ciemne, ale spokojnie – to się zmieni. Około tygodnia trwa wyłuszczanie się koloru. W ostatecznym efekcie barwa może być jaśniejsza nawet o połowę. Poprawki i korekcje wykonujemy na bezpłatnej wizycie kontrolnej, która odbywa się średnio 6 tygodni po pierwszym zabiegu.

Po zabiegu pigmentacji brwi:

 • W razie potrzeby przyjmuj lek antywirusowy, chroniący przed opryszczką
 • Nie trzyj, nie mocz, nie skub skórek, nie dotykaj ust
 • Stosuj zalecone preparaty do pielęgnacji
 • Zrezygnuj z makijażu
 • Jeśli masz skłonność do opryszczki lub zajadów, dezynfekuj usta po posiłkach (w czasie gojenia )
 • Zrezygnuj z basenu, SPA, solarium na ok. 2 tygodnie

Oczy

Po zabiegu Twoje oczy mogą być lekko opuchnięte, lekko zaczerwienione i będą sprawiać wrażenie zapłakanych. Kreska będzie sprawiać wrażenie intensywnej, jednak w ciągu 7-10 dni część pigmentu wyłuszczy się, co jest naturalne, a makijaż zblednie o ok. 40-50%. Po ok. 6 tygodniach zaprosimy Cię na zabieg  korekcyjny, który polega na wzmocnieniu i dopracowaniu ostatecznego kształty kresek.

Świeżo wykonane kreski permanentne wymagają delikatnej pielęgnacji.

 • Nie myj skóry mydłem
 • Nie trzy oczu
 • Stosuj tylko zalecone kosmetyki do pielęgnacji
 • Na 2 tygodnie zrezygnuj z basenu, SPA, sauny i solarium.
 • Nie maluj oczu

 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi i ust?

Efekty makijażu permanentnego w zależności od miejsca, utrzymują się od 2 do ok. 5 lat.

W przypadku metody włoskowej zalecane jest częstsze odświeżanie brwi, średnio raz w roku. Wiele klientek Contour Studio chętnie odświeża brwi co roku, ponieważ cena odświeżenia jest niższa, a efekty fantastyczne.

Duże zniżki dla stałych Klientów!

Jak dbać o makijaż permanentny?

 • Najważniejsze jest to, aby skóra z makijażem permanentnym była odpowiednio nawilżana. Nie można dopuszczać do jej długotrwałego przesuszania.
 • W miejscach pigmentowanych rezygnujemy z intensywnych peelingów.
 • Ważna jest także wysoka ochrona przeciwsłoneczna, a więc stosujemy kremy z filtrem 50 SPF+, także na usta oraz w słoneczne dni nosimy okulary z certyfikowaną ochroną UV.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

 • Alergia na jakikolwiek składnik barwników
 • Infekcja wirusowa, w przypadku makijażu ust – aktywna opryszczka (zabieg wykonujemy po 14 dniach od zagojenia)
 • Przyjmowanie sterydów
 • Łuszczyca (w przypadku makijażu permanentnego brwi i kresek)
 • Iniekcje botoksem lub kwasem hialuronowym w miejscu zabiegu (minimum 2 tygodnie odstępu)
 • Choroby lub infekcje oczu (przy wykonywaniu kresek)
 • Stosowanie suplementów przyspieszających wzrost włosów lub brwi (odstawiamy je na miesiąc przed zabiegiem)
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • W trakcie chemioterapii

Technologia – najlepszy sprzęt do makijażu permanentnego

W CONTOUR STUDIO Kosmetologia Estetyczna, pracujemy obecnie na dwóch najlepszych dostępnych na rynku urządzeniach:

 • APARAT STILUS EVO (BIOTEK)
 • CONTURE LINER DUO – LONG TIME LINER

APARAT STILUS EVO FIRMY BIOTEK

Siła w innowacyjności   “3 x NAJ”.

Aparat Stilus to rozwiązanie unikatowe na skalę światową. Dlaczego cieszy się aż takim uznaniem wśród profesjonalistów? Urządzenie, mimo że najmniejsze, jest wyposażone w najpotężniejszy i najszybszy mechanizm. Sprzęt jest przy tym bardzo dokładny, co powoduje precyzyjne wykonywanie zabiegów.

Precyzja i perfekcja.

Zastosowanie innowacyjnej technologii pozwala na precyzyjne narysowanie stabilnej i długotrwałej linii. Wystarczy tylko jeden ruch, co przekłada się na jeden etap pracy. Stilus Evo działa szybko, nie oddziałując przy tym agresywnie na skórę. Jest to w pełni bezpieczna technologia do wykonywania makijażu permanentnego.

Długotrwały efekt zgodny z naszymi oczekiwaniami.

W urządzeniu wykorzystuje się działanie ruchu impulsywnego, który sprawia, że igła pracuje w pewny oraz całkowicie przewidywalny sposób. Zabieg odbywa się w pełni higienicznych warunkach.

CONTURE LINER DUO – LONG TIME LINER.

Contour Liner DUO = gwarancja jakości.

Urządzenie zapewnia niezwykły komfort podczas wykonywanego zabiegu. Aparat jest cichy i dokładny, dzięki czemu uzyskujemy doskonały makijaż ust, oczu i brwi. Linergistka ma pełną kontrolę nad sprzętem, co powoduje, że zabieg wykonywany jest precyzyjnie.

Sprawdzony i niezawodny sprzęt.

Sprzęt do makijażu permanentnego Long-Time-Liner® posiada niemiecki certyfikat MPG 93/42 EWG. Ich zgodne z przeznaczeniem użytkowanie nie stanowi zagrożenia dla użytkownika, klienta, jak i osób trzecich. Conture® Liner Duo Produkowany jest Niemczech zgodnie ze standardami jakości ISO 13485:2003 oraz DIN EN ISO 13485:2007.

Makijaż permanentny

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.