Terapia rumienia

Rumień, który pojawia się napadowo, lub jest utrwalony i sprawia, że niemal cały czas jesteś czerwona, to częsty problem kobiet, szczególnie w średnim wieku i o jasnej karnacji. Problem dotyka także mężczyzn i może mieć bardziej burzliwy przebieg (z przerostem tkanek włącznie). Właśnie dlatego rumienia nie wolno lekceważyć, ponieważ nieleczony zamienia się w trądzik różowaty, czyli rosacea. Na to schorzenie nie ma lekarstwa, można natomiast zmniejszać jego objawy za pomocą zabiegów i prawidłowej pielęgnacji. Regularna terapia rumienia pozwala skutecznie go wyciszyć, a „złotym standardem” jest tutaj terapia światłem. W Contour Studio nowością w zabiegach na rumień jest innowacyjne urządzenie na rynku Leonardo A.L.T Hyper Pulse.
Co na rumień? Laser, IPL, a może A.L.T.? Technologia A.L.T., zastosowana w innowacyjnym urządzeniu Leonardo Hyper Pulse, doskonale sprawdza się w terapii rumienia na twarzy, szyi i dekolcie. Każdy sprzęt w medycynie estetycznej i kosmetologii ma przecież swoją specyfikę. I tak urządzenia laserowe są bardzo skuteczne w zamykaniu teleangiektazji, czyli rozszerzonych naczyń krwionośnych o wyglądzie pajączków. W terapii rumienia złotym standardem był do tej pory IPL. Jednak rozmaitość urządzeń średniej klasy sprawiła, że technologia ta straciła na znaczeniu w oczach klientów. Wiele urządzeń IPL, dostępnych na rynku, ma też faktycznie niewystarczającą siłę działania. W rezultacie nie dają zadowalających efektów. Tymczasem zabiegi na rumień są potrzebne, bo coraz więcej kobiet o jasnej karnacji, typowej dla naszej szerokości geograficznej, zmaga się w problemem czerwonej, wręcz zaognionej skóry na policzkach, nosie, brodzie, a także szyi i dekolcie. Rumień nieleczony narasta, dlatego wymaga stałej opieki. Do tego pogarsza samopoczucie, bo nikt nie czuje się dobrze z wiecznie czerwoną twarzą. Dlatego tak zależało nam w Contour Studio na znalezieniu skutecznego urządzenia do terapii rumienia. I właśnie Leonardo A.L.T. Hyper Pulse okazał się niezwykle skuteczny w wyciszaniu rumienia! Dlatego Contour Studio jako pierwsze we Wrocławiu wprowadziło do oferty system Leonardo.
Jak Leonardo wycisza rumień? Leonardo emituje Akumulacyjne Impulsy Światła, czyli A.L.T., które z zastosowaniem odpowiednich filtrów, oddziałują na płytko położone, drobne naczynka krwionośne. To właśnie one prześwitują przez skórę i dają wrażenie rumienia. Dla laserów są raczej „niezauważalne”. Na szczęście Leonardo, dzięki temu że emituje wiązki impulsów rozproszonych, zamyka nawet gęsto rozsiane i drobne kapilary, tworzące rumień. Nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Błyski światła o dużej energii uderzają w pigment w hemoglobinie, zebranej w naczyniach włosowatych. Na skutek koagulacji przepływu krwi naczynka wchłaniają się i znikają. Ponieważ podczas jednego zabiegu nie jesteśmy w stanie „wyłapać” wszystkich naczynek włosowatych, tworzących rumień, najczęściej powtarzamy zabieg. Jednocześnie łączymy terapie Leonardo z innymi zabiegami na rumień, w tym z peelingami na bazie kwasu azelainowego. Odpowiednią terapię rozkładamy w czasie, dopasowując się do pór roku, możliwości i oczekiwań naszych klientów. Do tego zalecamy pielęgnację anty-rumieniową z użyciem profesjonalnych kosmetyków, m.in. DermaQuest i Dermomedica.
Odmładzające działanie zabiegu na rumień Okazuje się, że energia Leonardo Hyper Pulse jednocześnie odmładza skórę, ponieważ stymuluje ją do produkcji kolagenu. Zabieg na rumień jest więc dodatkowo zabiegiem anti-aging . Może być stosowany także tylko w tym celu nie tylko u osób dojrzałych, ale także u młodych jako prewencja. Chodzi o to, aby spowalniać procesy starzenia i pobudzać skórę do intensywnej regeneracji.
{
Uważamy, że piękno nie zawsze musi boleć, a właściwie robimy wszystko, by było bezbolesne.

Przygotowanie do zabiegu na rumień

Przez 2 tygodnie przed zabiegiem wyciszającym rumień nie opalaj skóry i nie stosuj samoopalaczy. Zapoznaj się też odpowiednio wcześnie z przeciwwskazaniami, by móc np. wprowadzić zmiany w pielęgnacji skóry. Przede wszystkim na tydzień przed zabiegiem odstaw kremy z kwasami AHA i BHA, a także witaminę C i retinol w pielęgnacji. Zrezygnuj również z przyjmowania ziół i leków fotouczulających oraz zwiększających wrażliwość na światło. Listę przeciwwskazań znajdziesz poniżej.

Jak wygląda zabieg Leonardo na rumień?

Najpierw oczyszczamy Twoją skórę i zabezpieczamy oczy. Następnie na skórę nakładamy żel przewodzący i przykładamy głowicę do skóry. Zabieg polega na emisji sekwencji błysków, którym towarzyszy sygnał dźwiękowy. W ich trakcie kosmetolog przesuwa głowicę płynnie, opracowując obszar zabiegowy zgodnie z procedurą. Dzięki systemowi chłodzenia zabieg jest bezbolesny. Możesz odczuwać pojedyncze ukłucia, ale większość klientów Contour Studio przyznaje, że Leonardo jest zabiegiem całkowicie nieodczuwalnym i komfortowym w porównaniu do zabiegów laserowych czy IPL. Zabieg na twarz trwa kilkanaście minut, ale zarezerwuj sobie pół godziny, ponieważ trzeba doliczyć czas potrzebny na demakijaż, przygotowanie skóry i pielęgnację pozabiegową. Standardowo po zabiegu nakładamy oczywiście na skórę filtr z wysoką ochroną przeciwsłoneczną.

Jak dbać o skórę po zabiegu na rumień?

Dwie zasady: fotoprotekcja i nawilżanie. Standardowo po zabiegach na rumień stosuj zawsze wysoką ochronę przeciwsłoneczną – minimum 30 SPF. Do tego intensywnie nawilżaj skórę i zwiększ przyjmowanie płynów. Wszystkie zabiegi z użyciem energii cieplnej powodują bowiem utratę wody w skórze.

Ile zabiegów na rumień trzeba wykonać?

Liczba zabiegów w serii na rumień zależy jak zawsze od kondycji skóry. U niektórych klientów wystarczy wykonać 2-3 zabiegi w odstępach 14-21 dni, by cieszyć się jasną skórą bez rumienia. U innych wymagana jest jednak dłuższa seria. Wstępnie przed serią określimy liczbę zabiegów, ale będziemy wiedzieć więcej po pierwszym z nich. Krótkie serie zabiegów warto powtarzać prewencyjnie 1-2 w roku.

Technologia A.L.T.

Urządzenie Leonardo A.L.T. wytwarza wiązkę akumulacyjną promieni świetlnych rozproszonych, która skutecznie dociera do różnych warstw i np. redukuje zaczerwienienia skóry twarzy. W innych procedurach za pomocą A.L.T. leczymy przebarwienia skóry, jak również likwidujemy trądzik czy leczymy grzybicę paznokci. Niezwykłość technologii A.L.T. (Accumulative Light Torrent) wynika z tego, jak głowica urządzenia emituje optymalną energię i kumuluje ją w tkankach, przy jednoczesnym chłodzeniu powierzchniowym. Mamy więc bardzo wysoką skuteczność przy pełnym bezpieczeństwie i komforcie zabiegowym.

Przeciwwskazania

 • Opalenizna (2 tygodnie),
 • Leki światłouczulające i uwrażliwiające skórę (m.in. retinoidy doustne wymagają 2 m-cy przerwy, miejscowe 4 tygodni),
 • Kosmetyki uwrażliwiające na działanie światła (m.in. z kwasami AHA i BHA, olejkami eterycznymi)
 • Zioła (np. dziurawiec, nagietek, przestań używać na 2 tygodnie przed zabiegiem),
 • Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj),
 • Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec),
 • Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem),
 • Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra,
 • Bielactwo,
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • Stosowanie sterydów (krem lub tabletki),
 • Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • Padaczka,
 • Choroba nowotworowa,
 • Rozrusznik serca,
 • Choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np.: zespół policystycznego jajnika lub niewyrównana cukrzyca,
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW,
 • Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem).

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.