Gabinet Kosmetyczny Contour Studio Logo
Zaznacz stronę

Usuwanie cellulitu – Fala akustyczna z WAVE

Cellulit ma teraz we Wrocławiu głośnego wroga, falę akustyczną Z Wave, która w mistrzowski sposób redukuje skórkę pomarańczową, modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę. Wyobrażałaś sobie, że znienawidzony cellulit można pokonać dźwiękiem? Umów się na wizytę w Contour Clinic, a dosłownie usłyszysz dźwięk znikającego cellulitu!

Cellulit na udach, pośladkach, brzuchu, a nawet na ramionach to jeden z powszechnych prześladowców kobiecej sylwetki. Mówimy, że skłonność do cellulitu mamy zapisaną w kobiecych genach, ale to nie znaczy, że nie warto nic z tym robić. Są bowiem takie technologie, takie jak fala akustyczna, które mają udokumentowaną skuteczność w usuwaniu cellulitu. Amerykańska agencja FDA potwierdziła swoim certyfikatem, że fala dźwiękowa w urządzeniu Z Wave redukuje i leczy cellulit. Potwierdzają to także kliniki estetyczne na całym świecie, które korzystają ze sprawdzonej technologii niemieckiego koncernu Zimmer MedizinSysteme.

Jak fala akustyczna z WAVE usuwa cellulit?

Falę uderzeniową, inaczej akustyczną, stosuje się w medycynie od lat 80. Lekarze przede wszystkim rozbijają nią kamienie nerkowe, a od lat 90. Leczą także ścięgna i mięśnie. W medycynie i kosmetologii estetycznej fala akustyczna też zyskuje ogromną popularność. Przede wszystkim dlatego, że usuwa cellulit, a jednocześnie wysmukla sylwetkę i ujędrnia skórę. Jak to możliwe?

 • Okazuje się, że silne uderzenia energii akustycznej rozbijają także zwłóknienia tkanki łącznej, które otaczają cellulitowe „guzki”.
 • Nagromadzony miejscowo tłuszcz ulega wtedy lipolizie, ponieważ fala akustyczna uszkadza błony komórek. Uwolniony tłuszcz metabolizuje się, a sylwetka wyszczupla.
 • Fala akustyczna pobudza także fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się gęstsza i bardziej jędrna.
 • Gdy Z Wave rozbije zwłóknienia tkanki łącznej, poprawia się ukrwienie i dotlenienie tkanek, szybciej pracuje też system limfatyczny. Schodzą obrzęki, poprawia się koloryt i jakość skóry.

W rezultacie po kilku zabiegach falą akustyczną Z Wave nierówności cellulitu znikają, ciało robi się gładkie, skóra elastyczna i napięta, a sylwetka wysmuklona.

Cellulit i inne wskazania dla zabiegów z WAVE

Wskazania do zabiegów falą akustyczną Z Wave obejmują wszystkie stada cellulitu, w tym także najtrudniejsze do leczenia fazy cellulitu włóknistego III i IV stopnia.

Oprócz cellulitu Z Wave stosujemy w Contour Studio we Wrocławiu, gdy stwierdzamy:

 • Osłabienie i wiotczenie skory ramion,
 • Wiotczenie tkanki mięśniowej i łącznej na brzuchu,
 • Rozstępy na biodrach, udach, pośladkach, ramionach, łydkach,
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, ramionach, pośladkach, udach,
 • Zastoje limfatyczne i obrzęki ciała,
 • Blizny.
{
Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Ile zabiegów z WAVE powinnam wykonać?

Serie zabiegów falą akustyczną mogą być bardzo różne, wszystko zależy od stanu wyjściowego i Twoich oczekiwań. Układając plany zabiegowe, zawsze dopasowujemy się do tego, jak wygląda Twoje ciało. Często łączymy Z Wave z innymi technologiami. Gdy występuje zwiększona wiotkość, włączamy naprzemiennie zabiegi Venus Legacy i działamy napinająco multipolarną radiofrekwencją.

 • Wyraźne efekty widzisz już po 2-3 zabiegach.

 • Producent przy intensywnych terapiach zaleca nawet 10-12 zabiegów Z Wave, wykonywanych co kilka dni.

 • Wersja optimum w naszej opinii to 6 zabiegów Z Wave, ewentualnie z wzmocnieniem za pomocą 3 sesji Venus Legacy.

Efekty fali akustycznej z WAVE

 • Redukcja i leczenie cellulitu

Z Wave posiada prestiżowy certyfikat amerykańskiej agencji FDA, która uznała urządzenie za skuteczne w leczeniu cellulitu. Właśnie dlatego urządzenie jest obecnie złotym standardem w zabiegach skoncentrowanych na usuwaniu skórki pomarańczowej każdego stopnia.

 • Profilaktyka cellulitu

Zabiegi falą akustyczną wykonujemy w Contour Studio we Wrocławiu także po to, aby nie dopuścić do rozwoju cellulitu. Profilaktyczne zastosowanie Z Wave jest bezpieczne i nie wymaga dużej liczby powtórzeń. Dzięki fali akustycznej, stosowanej systematycznie w krótkich seriach, dbasz na bieżąco o jędrność i gładkość skóry.

 • Modelowanie i wyszczuplanie sylwetki

Z Wave rozbija tkankę tłuszczową, która jest następnie metabolizowana. Szczególnie w połączeniu z falą radiową (Venus Legacy) zabiegi falą akustyczną redukują miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową na udach, pośladkach, brzuchu, talii czy na ramionach.

 • Ujędrnianie i lifting skóry

Fala uderzeniowa Z Wave działa ujędrniająco na skórę. Wysokoenergetyczne impulsy mechaniczne uwalniają lokalnie czynniki wzrostu i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Wiotczejąca skóra o luźnej strukturze kolagenowej zaczyna się zagęszczać i pogrubiać. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, napięta i obkurczona.

 • Redukcja rozstępów i blizn

W Contour Studio we Wrocławiu wykorzystujemy Z Wave w leczeniu blizn i rozstępów, łącząc możliwości fali akustycznej z innymi zabiegami przebudowującymi strukturę kolagenową skóry. Z Wave daje nam zwiększenie elastyczności blizn oraz pobudza produkcję prawidłowego kolagenu w miejscu zaburzeń typu rozstępy czy blizny.

 • Poprawa krążenia i redukcja obrzęków

Fala akustyczna Z Wave poprawia mikrokrążenie i usprawnia przepływ chłonki. W rezultacie układ limfatyczny szybciej usuwa metabolity, schodzą obrzęki i zastoje. Poprawa ukrwienia i drenażu powoduje też, że skóra jest odżywiona i po prostu lepiej wygląda.

Jak przebiega zabieg z falą akustyczną z WAVE?

Podczas pierwszej wizyty w Contour Studio ustalamy, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Następnie ustalamy plan zabiegowy, stosując Z Wave samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami np. z multipolarna radiofrekwencją Venus Legacy.

Na zabiegi zgłaszasz się najczęściej raz w tygodniu. Jeśli widzimy potrzebę połączenia Z Wave z Venus Legacy, co drugi zabieg jest zabiegiem łączonym.

Do zabiegu falą akustyczną nie musisz się przygotowywać w specjalny sposób. Po odsłonięciu obszaru zabiegowego zabezpieczamy Twoją odzież, ponieważ w trakcie pracy urządzenia pokrywamy skórę specjalną oliwką, redukującą tarcie i w ten sposób zwiększającą komfort zabiegu.

Zabieg na jeden obszar trwa ok. 30 minut. Aplikator głowicy przykładamy pionowo do miejsca zastosowania. W niektórych obszarach, np. na brzuchu, przykładamy głowicę do skóry pod kątem tworząc fałd, zgodnie z zaleceniami producenta. Z Wave Pro posiada 8 skalibrowanych programów działania, dopasowanych do różnych obszarów ciała.

Zabieg jest bezinwazyjny i nie zostawia widocznych śladów na powierzchni skóry. Odczucia w trakcie pracy Z Wave są przede wszystkim dźwiękowe. Fala akustyczna jest dość głośna, dlatego podczas emisji energii mechanicznej, słyszysz charakterystyczne terkotanie. Możesz też czuć delikatne łaskotanie, niektóre klientki porównują falę akustyczną zastosowaną na brzuch do burczenia w brzuchu

Po zabiegu usuwamy oliwkę ze skóry, a Ty wracasz do codziennych zajęć.

Jakie są odczucia po zabiegu z WAVE?

Po zabiegu Z Wave możesz nie czuć nic, albo możesz odczuwać przyspieszony metabolizm. Będziesz wtedy częściej oddawać mocz. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć usuwanie tłuszczu rozbitego przez falę akustyczną, pij więcej wody i stosuj dietę niskotłuszczową.

Przeciwwskazania

Zabiegi falą akustyczną nie są zalecane, gdy w obszarze zabiegowym występują:

 • Zaburzenia naczyniowe,

 • Otwarte rany i zakażenia,

 • Zerwane włókna mięśniowe i stłuczenia mięśni.

Przeciwwskazaniami dla zabiegów falą akustyczną są:

 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,

 • Ciąża i karmienie piersią,

 • Nowotwory,

 • Choroby wywołujące zaburzenia układu naczyniowego i ruchowego,

 • Metalowe implanty i rozrusznik serca,

 • Niewydolność nerek i wątroby,

 • Nieuregulowana cukrzyca,

 • Neuropatie,

 • Sterydoterapia.

Urządzenie z WAVE PRO

Urządzenie Z Wave PRO do terapii falą uderzeniową jest efektem prawie 50 lat doświadczeń firmy Zimmer MedizinSysteme, która specjalizuje się w wytwarzaniu zaawansowanych urządzeń medycznych. Maszyna posiada przede wszystkim prestiżowy certyfikat restrykcyjnej FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) jako sprzęt do leczenia i usuwania cellulitu. Technologia fal akustycznych uznawana jest za wiodącą w redukcji „skórki pomarańczowej”, a także w modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry.

Fale akustyczne, nazywane też szokowymi lub uderzeniowymi, rozbijają nagromadzony cellulit, przyspieszają usuwanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększają jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu mogą być stosowane w terapii nawet najtrudniejszych form cellulitu zwłókniałego III i IV stopnia. Jednocześnie zabiegi falą akustyczną wykonujemy profilaktycznie też u osób młodych, aby nie dopuścić do rozwoju cellulitu.

Technologiczne innowacje

Urządzenie Z Wave PRO to idealne dopasowanie technologii fal akustycznych do potrzeb kosmetologii i medycyny estetycznej. Z Wave PRO generuje fale akustyczne o bardzo wysokiej energii, co znacznie przyspiesza redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Generator elektromagnetyczny wykorzystywany jest tutaj jako akcelerator balistyczny. W ten sposób Z Wave PRO wyprzedza starsze urządzenia oparte na sprężonym powietrzu. Maszyna jest wyposażona w dwie głowice zabiegowe, system chłodzenia oraz 8 wbudowanych programów, które są dopasowane do potrzeb modelowania poszczególnych części ciała.

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.